Afrykańskie mango – charakterystyka

Ostatnie lata pokazują, że znaczna część społeczeństwa na całym świecie decyduje się na skorzystanie z właściwości afrykańskiego mango. Czym ono jest? Jak sama nazwa wskazuje mango afrykańskie pochodzi z Afryki, gdzie jest pozyskiwane z drzewa znanego pod łacińską nazwą Irvingia gabonensis. Przydomek mango pochodzi od kształtu pochodzącego z tego drzewa owoców. Okazuje się jednak, że do nasiona tych owoców mają zasadniczy wpływ podczas stosowania kuracji odchudzających. To właśnie ekstrakt z tych nasion jest wykorzystywany podczas produkcji suplementów, który następnie dostępny jest w formie proszku, tabletek lub powlekanych kapsułek do połykania.

Spis treści

  1. Pochodzenie afrykańskiego mango
  2. Suplementacja z afrykańskim mango
  3. Odpowiednie stosowanie
  4. Działania niepożądane?
  5. Gdzie można znaleźć suplement z afrykańskiego mango
  6. Mango afrykańskie- jego składniki odżywcze

Pochodzenie afrykańskiego mango

Drzewa, z których pozyskiwane są owoce mango wykorzystywane do produkcji suplementów z mango afrykańskiego znajdziemy w lasach tropikalnych Afryki oraz w Afryce Środkowej i Zachodniej. Już od lat mango afrykańskie stanowi podstawę diety zamieszkujących ją ludzi. Nie bez powodu zamieszkujące Afrykę plemiona mogą pochwalić się szczupłą budową ciała, jak i niskim wskaźnikiem chorób sercowo-naczyniowych.  Drzewa dają nam owoce, w których to znajdziemy nasiona o oleistej konsystencji. Tymczasem wydawane przez drzewa owoce charakteryzują się słodko-gorzkim posmakiem. Drzewa te dają owoce w okresie deszczowym najczęściej między lipcem a wrześniem. Do niedawna suplementy powstałe na bazie afrykańskiego mango znane były głównie w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej, a obecnie –są coraz częściej stosowane także w Polsce.

Pochodzenie afrykańskiego mango

Suplementacja z afrykańskim mango

Każda zainteresowana tematem odchudzania osoba zauważy, że na polskim rynku można znaleźć wiele suplementów diety opierających swoje działanie na zawartości afrykańskiego mango. Nie powinniśmy się dziwić, gdyż systematyczne przyjmowanie suplementacji na godzinę przed posiłkiem pozwala zmniejszyć apetyt, dzięki czemu łatwiej obyć się w trakcie diety z mniejszą dawką kalorii w ciągu dnia. Warto również wspomnieć, że łatwo rozpuszczalne źródło błonnika zawarte w ekstraktach suplementu pomaga obniżyć zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi, jak również osiągnąć optymalny poziom glukozy we krwi. Ponadto konsumenci zauważają, że suplementacja z mango afrykańskiego w znacznym stopniu przyspiesza rozkład tkanki tłuszczowej z nawet najbardziej opornych miejsc, do których można zaliczyć brzuch, uda i pośladki.

Odpowiednie stosowanie

Badania nad afrykańskim mango wykazały, że to waśnie systematyczne stosowanie kapsułek w połączeniu z odpowiednio opracowaną zbilansowaną dietą i chociażby niewielką aktywnością fizyczną zapewnia osiągnięcie pożądanych efektów. Wystarczy przyjmować jedną kapsułkę na 30 minut przed posiłkiem. Pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu dużą ilością płynów. Musimy sobie również zdawać sprawę, że efekty nie pojawią się z dnia na dzień. To od indywidualnych predyspozycji zależy długość trwania kuracji odchudzającej w oparciu o afrykańskie mango.

Działania niepożądane?

Afrykańskie mango może pochwalić się ogromną skutecznością podczas kuracji odchudzającej, a ciężko jest znaleźć informacje o efektach ubocznych wynikających z długotrwałego stosowania tego suplementu. Zbyt długotrwałe stosowanie afrykańskiego mango może prowadzić do lekkich niedogodności w postaci bólu głowy, trudności z zasypianiem. Niemniej wydaje się nam, że warto jest ponieść nieznaczne utrudnienia w walce z nadmiernymi kilogramami. Jesteśmy przekonani, że szczupła sylwetka jest w stanie zrekompensować nam tych kilka niedogodności.

Jednocześnie podkreślamy, że producenci suplementów z afrykańskiego mango nie zalecają z reguły ich stosowania w przypadku kobiet karmiących piersią i kobiet w ciąży. W związku z tym, że połączenie afrykańskiego mango z innymi środkami chemicznymi jest aktualnie nieznana, w przypadku przyjmowania innych leków warto skontaktować się ze swoim lekarzem.

Gdzie można znaleźć suplement z afrykańskiego mango

Kwestia ta nie powinna być zbyt kłopotliwa, gdyż suplementy są dostępne w głównej mierze w sprzedaży internetowej, gdzie można znaleźć szeroki wybór rozwiązań w zróżnicowanym przedziale cenowym. Producenci dokładają wszelkich starań, aby przyciągnąć duże grono klientów. Dlatego też, oferują produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Co więcej w wielu przypadkach decydując się na zakup suplementu w większej jednorazowej transakcji, klient może liczyć na znaczne obniżenie ceny. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla osób, które już na samym początku zdają sobie sprawę, że w ich przypadku kuracja będzie przebiegać zdecydowanie dłużej niż tylko jeden miesiąc. Bogactwo ofert sprawia, że każdy klient znajdzie rozwiązanie dostosowane do jego potrzeb i możliwości finansowych.

Mango afrykańskie- jego składniki odżywcze

Suplementy powstałe na bazie mango afrykańskiego stanowią skoncentrowany ekstrakt z jego pestek. W składzie otrzymanych produktów znajdziemy między innymi polifenowe, które jak mówiąc badania są odpowiedzialne za utrzymanie odporności organizmu na właściwym poziomie. Ponadto, duża zawartość błonnika wpływa na regulowanie procesów trawiennych zachodzących w organizmie. Znajdziemy tutaj również szereg cennych witamin i minerałów. Roślinne ekstrakty zawarte w suplementach, szybko uderzają w źródło problemu, dzięki czemu skutecznie wspomagają funkcjonowanie procesów trawiennych, przyspieszają metabolizm i ułatwiają spalanie nagromadzonej w różnych częściach ciała tkanki tłuszczowej.

Mango afrykańskie- jego składniki odżywcze

Poprzez odpowiedni dobór najlepszych składników, suplementacja z mango afrykańskim wpływa na poprawę naszego samopoczucia dodając jednocześnie dużą porcję energii, dzięki czemu mamy więcej chęci do działania w walce o wymarzoną smukłą sylwetkę.

Musimy również wspomnieć, że działanie suplementów z mango afrykańskiego opiera się na hormonie zwanym lektyną, gdyż to właśnie on odgrywa kluczową rolę w regulacji metabolizmu, zmniejszenia apetytu, masy ciała itp. Badania wykazują, że lektyna w znacznym stopniu tłumi apetyt i zwiększa spalanie kalorii. Udowodniono, że u osób z nadwagą poziom leptyny jest zdecydowanie niższy niż u tych o szczupłej budowie ciała. Można pokusić się o stwierdzenie, że mniejsza produkcja leptyny przyczynia się do ich problemu z nadwagą.

Ponadto, nasiona afrykańskiego mango są cennym źródłem beta-karotenu, który chroni osoby przed wysokim ciśnieniem krwi, niepłodnością, rakiem, zgagą i złymi stanami psychicznymi. Decydując się na zastosowanie suplementacji z mango afrykańskim jesteśmy w stanie zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę poprzez zrównoważenie poziomu cukru we krwi. Wyciąg z mango afrykańskiego charakteryzuje się również pobudzającym działaniem, gdyż zawarte w nim związki regulują procesy energetyczne w organizmie.

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *