Domowe sposoby na zmarszczki w okolicach oczu i ust

Kolejne lata życia odciskają piętno nie tylko na naszym organizmie, ale również na skórze. Często sami się do tego dokładamy. Przed Wami domowe sposoby na zmarszczki w okolicach oczu i ust. Problemu, który w różnym stopniu, dotyka każdego z nas.

Spis treści

  1. Rodzaje zmarszczek na twarzy
  2. Domowe sposoby na zmarszczki w okolicach ust i oczu

Rodzaje zmarszczek na twarzy

Zanim przejdziemy do sposobów, skupimy się na klasyfikacji. Wiedza na ten temat pozwala między innymi wszcząć pewne kroki mające na celu zapobieganiu ich pojawienia się i ograniczenia czynników do tego prowadzących. Na początek skupimy się właśnie na tych ostatnich.

Podział zmarszczek ze względu na przyczyny

Mimiczne – te powstają w wyniku naturalnych ruchów mięśni twarzy (chociażby wtedy gdy się śmiejemy, albo płaczemy)
Posłoneczne – w tym wypadku tłumaczenie wydaje się być zbędne. Poza tym pewnym uściśleniem. Na pojawienie się tych zmarszczek wpływ ma także opalanie się w solarium.
Grawitacyjne – czyli w największym skrócie, to efekt starzenia się skóry. Z tym ostatnim można oczywiście walczyć. A dokładniej: opóźnić.

Rodzaje zmarszczek na twarzy

Rodzaje zmarszczek na twarzy

Pionowe – opisane zostały już wyżej. To zmarszczki mimiczne.
• „Kurze łapki” – znienawidzone przez kobiety zmarszczki pojawiające się w okolicach oczu Przyczyn takiego stanu rzeczy upatruje się w dwóch kwestiach. Jedna to bogata mimika. Druga to wysuszenie skóry wokół oczu.
Nosowo – wargowe – to zmarszczki, które pojawiają się u młodych osób. Są skośne i biegną od nosa do ust.
Fałdy marionetki – pionowe, ciągnące się od kącików ust ku dołowi.

To te najczęściej występujące rodzaje. Warto też wspomnieć, że u palaczy (ze względu na ich nałóg) również mogą się pojawić specyficznie wyglądające zmarszczki. Skoro znamy już podział, czas na rozwiązania, które pomogą sobie z nimi poradzić. Jak również im zapobiegać.

Domowe sposoby na zmarszczki w okolicach ust i oczu

Po pierwsze to w pełni naturalne rozwiązania. Pozbawione skutków ubocznych. Aczkolwiek nie oznacza, że można je stosować w sposób nieostrożny. Zawsze lepiej sprawdzić przed nałożeniem na skórę twarzy czy na przykład dany składnik nie uczula. Kolejną ich cechą jest to, że są to tanie sposoby na zmarszczki. Bardzo często przygotowywane ze składników znajdujących się w domu.

Masaż twarzy na zmarszczki

To bardzo popularny domowy sposób. Między innymi dlatego, że jest za darmo. W sieci znajdziecie wiele „przepisów” na taki masaż. Zwłaszcza w ostatnich latach ten ostatni zyskał spore grono zwolenniczek. Cel masażu skóry twarzy to przede wszystkim je ujędrnienie. Ale nie tylko do tego się on sprowadza. Masowanie ma także w pewien sposób kształtować owal twarzy.

masaż twarzy na zmarszczki

Do wykonania tej czynności wystarczą dłonie. Natomiast można zainwestować w urządzenie. To masażery i rollery. Można je bez problem kupić przez internet. Jednym z popularniejszych domowych sposobów jest masaż Tanaka. O tym jak go wykonywać dowiecie się z poniższego filmu.

Dieta przeciw zmarszczkom

Jej głównym celem jest dostarczenie skórze potrzebnych jej składników. Przede wszystkim witamin i pierwiastków. Z tej pierwszej grupy należy się skupić głównie na dwóch. To witamina C i E. Obie mają podobne właściwości. Zwalczają przeciwutleniacze. Te ostatnie w dużych ilościach powodują starzenie się skóry. Traci ona swoją elastyczność. Jedną z konsekwencji jest pojawienie się głębokich zmarszczek. Witamina C to przede wszystkim warzywa i owoce. Do jadłospisu warto włączyć porzeczki, agrest, grejpfruty, kiwi, paprykę, pomidory, kalafiora i kapustę. A to jedynie źródeł tego składnika.

dieta przeciwko zmarszczkom

Witamina E to przede wszystkim oleje. Określana bywa ona eliksirem młodości. I faktycznie ma wpływ na elastyczność i ogólny stan skóry. Tworząc jadłospis przeciw zmarszczkom nie można pominąć kwasów tłuszczowych Omega. Najlepiej szukać ich w tłustych morskich rybach.

Pierwiastki ważne dla skóry

Krzem – przede wszystkim ma on silnie działanie ujędrniające i uelastyczniające. Pierwiastek ten chroni skórę przed różnego rodzaju zmianami mogącymi przyspieszać jej starzenie. Nie można nie wspomnieć o tym, że poleca się go przy trądziku. Najlepszymi źródłami tego pierwiastka jest skrzyp i pokrzywa.
Siarka – jest uznawana za pierwiastek „piękności”. Pierwiastek ten przede wszystkim zapewnia gładką i elastyczną skórę. Dzięki temu przeciwdziała pojawieniu się zmarszczek. Siarka zapobiega również pojawianiu się zmian skórnych (w tym trądziku). Jej źródła to między innymi produkty pochodzenia mlecznego i niektóre warzywa (na przykład kalafior i kapusta).

Kończąc temat diety mającej zapobiegać, a także zwalczać zmarszczki, trzeba wspomnieć o jeszcze jednej sprawie. Woda. Dziennie powinno jej być około 1,5 litra. W ten sposób zapewniacie skórze nawilżenie.

Zioła na zmarszczki

Domowe sposoby nie mogą obyć się bez ich pomocy. Zioła to bogactwo właściwości wspomagających skórę. Mających wpływ na jej elastyczność, jak również w sposób bezpośredni zapobiegających zmarszczkom. Zioła wykorzystuje się na dwa główne sposoby. Zewnętrzny i wewnętrzny. Ten drugi świetnie sprawdza się przy wspominanej już wyżej pokrzywie i skrzypie. A przy okazji warto dodać, że obie rośliny nie tylko pomagają skórze. Chronią one włosy przed nadmiernym wypadaniem.

lawenda

Zioła można również wykorzystać na zewnątrz. Są one składnikiem profesjonalnych kremów. Można z nich przygotować tzw. „parówki”. A także domowe sposoby na zmarszczki, przede wszystkim w okolicach oczu i ust. To mogą być maseczki, albo maści (kremy).

  1. Aloes – to bez wątpienia najpopularniejsze zioło wspomagające skórę i zwalczające zmarszczki. Głównym zadaniem tej rośliny jest nawilżanie. I robi to naprawdę dobrze. Aloes stosuje się przede wszystkim „na zewnątrz”. Roślinę tę charakteryzuje bardzo wysoka zawartość witamin C i E. Ma ona więc również działanie uelastyczniające.
  2. Lawenda – roślina znana między innymi ze swojego pozytywnego wpływu na stan fryzury. Dzięki swojemu kojącemu zapachowi jest również polecany jako rozwiązanie na stres. Olejek lawendowy to świetny domowy sposób na zmarszczki. Jest on polecany do pielęgnacji cery dojrzałej. Ma działanie regenerujące i wygładzające. Niestety olejek ten może uczulać. Nie powinno się go również stosować w czasie ciąży.
  3. Bławatek – roślina polecana przede wszystkim na zmarszczki wokół oczu. Ma ona działanie łagodzące i przeciwzapalne. To nie wszystko. Ma także działanie ujędrniające skórę. Stosowana regularnie może w widoczny sposób zmniejszyć zmarszczki wokół oczu.
  4. Lukrecja – przede wszystkim rozjaśnia przebarwienia. Dzięki temu ma wpływ na ogólny wygląd skóry. Po drugie dzięki zawartym w sobie substancjom ułatwia wchłanianie pewnych składników. A to oznacza, że obecność lukrecji wzmacnia działanie innych roślin.

Domowe sposoby na zmarszczki (również wokół oczu i ust) powinny być stosowane regularnie. Dzięki temu można odnieść sukces. I uniknąć wydatków na zabiegi takie jak: terapia laserem i wypełnianie kwasem hialuronowym. Działania profilaktyczne należy zacząć już w okolicy trzydziestego roku życia. Tak, aby jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *