Jak zadbać o sztywność członka po 40,50 i 60tce?

Temat ten rozgrzewa fora internetowe przeznaczone dla mężczyzn. Odpowiedź na pytanie jak zadbać o sztywność członka po 40,50 i 60 roku życia nie jest prosta. Na początek warto zrozumieć skąd biorą się problemy z erekcją, a szerzej z potencją. Wiedza ta pomoże z nimi walczyć.

Spis treści

 1. Problemy z erekcją – przyczyny
 2. Jak zadbać o sztywność członka po 40,50 i 60tce? Po pierwsza dieta
 3. Chcesz odrodzić swoje libido? Zacznij się ruszać

Problemy z erekcją – przyczyny

Zacznijmy od tego, że mogą się one pojawić nawet u 20- latka. I nie tylko wynikające na przykład ze zbyt dużej ilości wypitego alkoholu. Ale faktem jest, że to właśnie ta przyczyna, występuje w tym wieku zdecydowanie najczęściej. Warto jednak zaznaczyć, że problem może również leżeć „w głowie”. W tym wieku mężczyźni obawiają się tego, że się nie wykażą. A także tego, że ich umiejętności są nie wystarczające. To potrafi zablokować „erekcję” i ogólnie libido.

Problemy z erekcją – przyczyny

Skupmy się jednak na przyczynach u mężczyzn, którzy przekroczyli 4 dekadę życia i tych starszych. W tym wypadku powody zwykle są podobne. Różnią się stopniem nasilenia. Co oczywiste,  im mężczyzna jest starszy, tym bardziej dane problemy mogą doskwierać.

Najczęściej występujące przyczyny problemów z erekcją

 • Wiek
 • Choroby takie jak nadciśnienie, schorzenia dróg moczowych, udar
 • Niezdrowy tryb życia
 • Nałogi (alkohol, papierosy)
 • Niezdrowa dieta
 • Problemy natury psychicznej (depresja, zaburzenia lękowe)
 • Niektóre z przyjmowanych leków
 • Problemy z hormonami

Jest tych powodów jaki widać sporo. Oczywiście nie każdy z nich wystąpi u przeciętnego 40, 50 i sześćdziesięciolatka powodujących problemy z erekcją. Natomiast zwykle jest to kombinacja paru czynników z którymi można sobie poradzić. Wprowadzając do codziennego życia pewne zmiany. Które dodatkowo wspomogą funkcjonowanie całego organizmu i pozwolą zadbać o zadbać o zdrowie.

Jak zadbać o sztywność członka po 40,50 i 60tce? Po pierwsza dieta

Zwykle w tym momencie pojawia się niedowierzanie. W jaki sposób „zwykła” zmiana diety rozwiąże problemy z erekcją? Odpowiedź jest dość prosta. To co jemy, a więc jakie składniki dostarczamy do organizmu, mają ogromny wpływ na działanie tego ostatniego. I przykładowo nazbyt duża ilość tłuszczu pochodzenia zwierzęcego w menu może prowadzić do nadwagi, jak i problemów z krążeniem. A obie te kwestie mogą być przyczyną zaburzeń erekcji. Pamiętajmy o tym, że organizm to wielki zestaw naczyń połączonych.

Jak zadbać o sztywność członka po 40,50 i 60tce

Dieta przy problemach z erekcją powinna zawierać:

 • Węglowodany złożone (kosztem cukrów prostych) – zapewniają one przede wszystkim część energii potrzebnej do codziennego funkcjonowania. Są jednym z elementów diety, która pozwala schudnąć, a więc mają też wpływ na libido. Najlepsze źródła węglowodanów złożonych to produkty pełnoziarniste (żytnie pieczywo, płatki owsiane), otręby, brązowy ryż i grube kasze.
 • Białko – Musi być obecne w jadłospisie, ale jego nadmiar (zwykle towarzyszy mężczyznom chcącym w krótkim czasie zwiększyć swoją masę) może być szkodliwy. Natomiast dostarczanie go w diecie ma też wpływ na potencję. Chociażby dlatego, że białko działa na testosteron. Do diety należy włączyć produkty pochodzenia mlecznego, rośliny strączkowe, jajka i ryby.
 • Zdrowe tłuszcze – tutaj wymienić należy między innymi oliwę i olej z nasion lnu. W menu warto uwzględnić awokado, orzechy. Wymienione wyżej ryby (zwłaszcza morskie) również dostarczają kwasów tłuszczowych Omega.
 • Warzywa – one przede wszystkim ze względu na obecność pewnych minerałów i witamin niezbędnych przy zaburzeniach erekcji i obniżonym libido. Poza tym warzywa usprawniają gospodarkę układu pokarmowego. A to ma przełożenie na wiele aspektów związanych z funkcjonowaniem całego organizmu.

Warto również wspomnieć o afrodyzjakach, jako o odrębnej grupie. Najczęściej w tym kontekście pojawiają się owoce morza. I faktem jest, że to jeden z najmocniejszych afrodyzjaków. To efekt obecności cynku. Typowo „męskiego” pierwiastka odpowiedzialnego za libido i potencję. Niestety owoce morza często uczulają.

Dieta przy problemach z erekcją

Nie są one jedynym afrodyzjakiem. Do jadłospisu warto między innymi dodać nieco przypraw (imbir, bazylia, szafran i wanilia – to kilka z nich) owoców (granat, banany, truskawki) i słodyczy (miód, czekolada).

Domowe sposoby na erekcję – zioła

To spora grupa naturalnych pomocników. Wiele z tych ziół jest wykorzystywanych w „gotowych preparatach mających rozwiązać problemy z zaburzeniem erekcji, czy szerzej – libido.

 1. Żen-szeń – wymieniany jako pierwszy nie bez powodu. To najbardziej znana roślina w kontekście zwalczania zaburzeń erekcji. Zioło to jednocześnie wzmacnia popęd płciowy. Może być wykorzystana zarówno w wieku 40 lat, jak i u starszych mężczyzn.
 2. Miłorząb japoński – kolejna roślina polecana jako sposób na wzmocnienie wzwodu. Miłorząb to roślina zawierająca sporą grupę silnych przeciwutleniaczy. Dzięki swojemu składowi ma pozytywny wpływ na krążenie krwi. Co ma bezpośrednio przełożenie na rozwiązanie problemów z zaburzeniami erekcji.
 3. Lubczyk – w zasadzie powinien się on pojawić w przyprawach. W taki sposób zresztą wykorzystuje się tę roślinę najczęściej. Lubczyk zawiera w sobie olejki eteryczne i inne składniki, których głównym zadaniem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych. A to ma bezpośrednie przełożenie na dłuższą i pełniejszą erekcję.
 4. Buzdyganek naziemny – roślina występująca przede wszystkim na terenie Azji i Afryki. Jej właściwości znane i wykorzystywane są od wieków. W tym wypadku znowu główną rolę grają silne przeciwutleniacze. Mają one wpływ między innymi na poziom testosteronu. Buzdyganek działa również w bezpośredni sposób na męskie libido.
 5. Żeń-szeń koreański – od tego bardziej znanego odróżnia go między innymi wygląd (w pewnym stopniu inny). Zawiera w sobie przede wszystkim przeciwutleniacze, jak również składniki wspomagające układ nerwowy. Dzięki nim roślina pozytywnie wpływa na samopoczucie i ogranicza stres. Zioło ma działa również bezpośrednio na zaburzenia erekcji.

Chcesz odrodzić swoje libido? Zacznij się ruszać

Nieważne czy jesteś 40-latkiem, czy przekroczyłeś już szóstą dekadę życia. Aktywność fizyczna pozwoli Ci nie tylko zadbać o libido, ale przede wszystkim o cały organizm. Aby jak najdłużej był sprawny.

Regularna aktywność ma również wpływ na samopoczucie i samoocenę. Tę ostatnią potrafi nawet podnieść. Co z kolei może mieć przełożenie na Wasze libido. Dobre samopoczucie też na nie wpływa. I dlatego właśnie warto się zdecydować na jakąś formę aktywności fizycznej.

aktywność fizyczna po 60

Jej wybór pozostawiamy Wam. Sami siebie najlepiej znacie. Wiecie na co możecie sobie pozwolić. I w jakim stanie jest organizm. A jeśli tego nie wiecie, to ukończenie 40 lat jest dobrym momentem na kompleksowe przebadanie się u lekarza.

I jeszcze jedna porada na koniec. W zasadzie temat ten już się wyżej przewijał. Jeśli chcecie o zadbać o sztywność członka, ale i wspomóc potencję, koniecznością będzie pozbycie się stresu. A przynajmniej ograniczeniu go w znaczącym stopniu. Stres niestety potrafi bardzo negatywnie wpłynąć na męskie życie seksualne.

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *