Nadwaga

Spis treści

  1. Przyczyny
  2. Leczenie nadwagi

Przyczyny

Coraz więcej osób na całym świecie boryka się z problemem nadwagi i otyłości. Jest to kwestia, która dotyka coraz więcej z nas, w związku z tym trafiła na listę chorób cywilizacyjnych. Przyczyn nadwagi jest wiele, w licznych przypadkach jest to wina nieodpowiedniej diety, złego stylu życia, jak również hormonów, czy uwarunkowań genetycznych. Niezmiernie istotne okazuje się podjęcie działań umożliwiających pozbycie się nadmiernych kilogramów, gdyż nadwaga może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych.

Na podstawie przeprowadzonych badań naukowcy doszli do wniosku, że nadwaga i otyłość w głównej mierze występuje u osób, które nieprawidłowo się odżywiają lub prowadzą niezdrowy styl życia. Osoby te nie przywiązują szczególnej uwagi do tego co i w jakich ilościach jedzą. Musimy pamiętać, że odstępy między posiłkami również mają duże znaczenie. Jedną z przyczyn nadwagi jest podjadanie między posiłkami, gdyż nasz organizm otrzymuje duże ilości energii, jednak nie ma możliwości jej przetworzenia. To po naszej stronie leży konieczność kontrolowania ilości i wielkości posiłków.

przyczyny nadwagi

Niemniej, u sporej części naszego społeczeństwa można odnotować czynniki genetyczne poprzez które przybieramy na wadze i mamy trudności z redukcją nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Ponadto, zdarzają się sytuacje, gdy nadmierne tycie jest wynikiem przewlekłych chorób, zażywania dużej ilości leków, które są niezbędne w leczeniu. Naukowcy zauważają, że w przypadku, gdy gruczoły wydzielania wewnętrznego nie funkcjonują w sposób prawidłowy, nadwaga może wynikać z nieprawidłowej przemiany materii w organizmie.

Leczenie nadwagi

Musimy zdawać sobie sprawę, że leczenie nadwagi i otyłości jest o tyle istotne, gdyż przekładają się one na pogorszenie stanu zdrowia pacjenta. Zastanawiasz się, w jaki sposób możliwe jest leczenie nadwagi? W pierwszej kolejności musimy wprowadzić odpowiednią dla każdego pacjenta dietę, jest to kwestia indywidualna. Tego rodzaju diety są ubiegu energetycznie, gdyż tylko w ten sposób jesteśmy w stanie wytworzenie ujemnego bilansu energetycznego, co prowadzi do zmuszenia organizmu do korzystania ze zmagazynowanej tkanki tłuszczowej jako źródła energii. Najskuteczniejszym rozwiązaniem okazuje się zasięgniecie porady lekarza, który w sposób indywidualny podejdzie do pacjenta i pomoże opracować zdrową i optymalną pod względem wydatków energetycznych dietę. Co więcej, pozytywne efekty odnotować można łącząc jednocześnie zbilansowaną dietę z aktywnością fizyczną, jak również powstałą na bazie naturalnych składników suplementacją.

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *