Naturalne składniki, które skutecznie wpływają na silniejszą potencję

Jeśli macie problemy z libido to mogą się one okazać strzałem w dziesiątkę. Naturalne składniki, które skutecznie wpływają na potencję mają jeszcze jedną zaletę. Są bezpieczne. Inaczej, niż ich chemiczne odpowiedniki.

Spis treści

 1. Z czego wynikają problemy z erekcją?
 2. Naturalne składniki na silniejszą erekcję
 3. Dieta jako sposób na lepszą erekcję

Z czego wynikają problemy z erekcją?

Na początek odpowiedź na tak postawione pytanie. Wiedza na temat przyczyn problemu, to bardzo silna broń w walce z nim. Przede wszystkim warto rozróżnić dwie kwestie. Pierwsza z nich to czasowe problemy z erekcją. Te mogą przytrafić się nawet u dwudziestolatka. A więc u mężczyzny, który w teorii nie powinien mieć problemów z potencją. Drugi problem to sytuacja w której te ostatnie są przewlekłe. Jest ona częsta u mężczyzn po 50 i 60 . Ale może się oczywiście zdarzyć wcześniej.

Z czego wynikają problemy z erekcją

Możliwych powodów zaburzenia erekcji i osłabienia libido jest wiele. Skupimy się jedynie na tych najczęściej występujących. Dla pewnego uproszczenia i lepszego ogólnego oglądu podzielimy je na dwie podstawowe grupy.

Fizyczne przyczyny „męskich” problemów

 • Wiek
 • Dieta
 • Styl życia
 • Nadmiar używek (alkohol, papierosy, narkotyki)
 • Cukrzyca
 • Choroby tarczycy

Psychiczne przyczyny problemów z potencją

 • Depresja
 • Leki stosowane przy zaburzeniach związanych z psychiką
 • Lęk i trauma
 • Zaburzenia seksualne

Jak więc widać powody mogą być naprawdę różne. Zanim przejdziemy do naturalnych składników na silną erekcję jeszcze jedna kwestia. Bardzo istotna. Używamy tutaj pojęć potencja, libido i problemy z erekcją w pewnym stopniu zamienne. Trzeba mieć jednak świadomość, że są one ze sobą powiązane (na przykład mogą wzajemnie z siebie wynikać), ale nie zawsze. Natomiast rozwiązanie jednego problemu – chociażby zaburzenia erekcji -pozwala znieść pewne ograniczenia związane ze strachem przed seksem. A co za tym idzie wpłynąć pozytywnie na libido. Uzbrojeni w tę wiedzę, przejdźmy do tego co nas tutaj najbardziej interesuje.

Naturalne składniki na silniejszą erekcję

Bardzo prawdopodobne, że o nich słyszeliście A przynajmniej o niektórych, bo są niezwykle popularne. We wstępie wspomnieliśmy o tym, że są one bezpieczne. To prawda . Większość nie ma skutków ubocznych (jeśli mają jakieś przeciwwskazania, zaznaczymy to). Nie oznacza to jednak, że można je stosować bez opamiętania i rozwagi.

Żeń-szeń na lepszą potencję

Żeń-szeń na lepszą potencję

To bez wątpienia najbardziej znany naturalny składnik. Roślina ta ma bardzo długą historię wykorzystywania jej właściwości w medycynie naturalnej. Zawiera on w sobie składniki mające pozytywny wpływ na pracę serca i całego układu krwionośnego. Również części związanej z erekcją. Najbardziej interesującym składnikiem żeń-szenia są czynne substancję o nazwie ginsenozydy. Mają one bezpośredni wpływ na lepszą potencję. Żeń-szeń poprawia również ogólne samopoczucie. Co z kolei ma przełożenie na libido.

Miłorząb japoński nie tylko na pamięć

Miłorząb japoński

Chociaż to właśnie poprawa tej ostatniej jest najczęściej wymienianą właściwością tego drzewa. Miłorząb japoński pod naszą szerokością geograficzną dostępny jest przede wszystkim w formie ekstraktu. Zawiera on ponad 60 substancji aktywnych (w tym silne przeciwutleniacze). Dzięki nim między innymi rozszerza naczynia krwionośne. Usprawnia transport tlenu. Miłorząb japoński działa więc na problemy z potencją podobnie jak opisany wyżej Żeń-Szeń.

Buzdyganek naziemny na silną erekcję

buzdyganek naziemny

Bez tej rośliny lista o nazwie „naturalne sposoby na potencję” nie byłaby pełna. Buzdyganek naziemny występuje przede wszystkim na terenie Afryki i Azji. Jak pomaga na potencję? Zawiera w sobie przeciwutleniacze, które poprawiają erekcję. To po pierwsze. Mają też wpływ na produkcję plemników. Dlatego też buzdyganek naziemny jest polecany parom starającym się o potomka.

Wierzbownica drobnokwiatowa

Wierzbownica drobnokwiatowa

Nieco mniej znana roślina z grupy „zioła na potencję”. Nie oznacza to jednak, że nie warto na nią zwrócić uwagi. Ma ona sporo właściwości. Między innymi bakteriobójcze i przeciwtrądzikowe. Wierzbownica poprawia również jakość erekcji i wydłuża jej czas. Panowie po 40 powinni się tą rośliną zainteresować jeszcze z jednego powodu. Jest on naturalnym sposobem na walkę z przerostem gruczołu prostaty.

Liść Damiana

liść damiana

To krzew występujący przede wszystkim w strefie tropikalnej. Ale i w Polsce znajdziecie kilka jego podgatunków. Liście tego krzewu mają wiele przydatnych właściwości. Przede wszystkim liście Damiana są bardzo silnym afrodyzjakiem. Polecanym kobietom i mężczyznom. Dzięki temu składnikowi Panowie mają większą ochotę na seks. Wzmacnia on libido. Podobnie roślina ta działa w przypadku kobiet. Jeśli jesteście uczuleni na któryś ze składników znajdujących się w tym krzewie, to powinniście unikać jego stosowania.

To najpopularniejsze składniki mające poprawiające jakość seksu, erekcję i potencję. Ale to nie wszystko co Panowie mogą, a nawet powinni zrobić w przypadku problemów z wyżej wymienionymi. Można je określić jako naturalne sposoby na potencję.

Dieta jako sposób na lepszą erekcję

Niezdrowy jadłospis to bardzo częsta przyczyna problemów z potencją itd. Dlatego warto się przyjrzeć temu co ląduje na Waszych talerzach. Bo być może to właśnie powoduje zaburzenia życia seksualnego. Zmiany, które należy wprowadzić są dość proste.

Po pierwsze wyrzucacie wszystko co jest niezdrowe. Nadmierna ilość tłuszczy pochodzenia zwierzęcego, produkty wysoko przetworzone i mięso. W tym ostatnim wypadku jest pewna gwiazdka. Chodzi tutaj o tłuste mięsiwa. Bo menu, które wspiera potencję, powinno zawierać drób i cielęcinę. Bo zawierają one w sobie białko. Składnik w bezpośredni sposób wpływający na sprawność seksualną. Jak więc widać nie tylko zioła na potencję będą przydatne, kiedy macie problemy. Również składniki odżywcze.

dieta na lepszą potencję

Co powinno znaleźć się w diecie na poprawę potencji?

 • Warzywa (bogactwo witamin i błonnik usprawniający działanie całego organizmu)
 • Produkty z pełnego przemiału (węglowodany złożone)
 • Drób i cielęcina (białko)
 • Ryby morskie (również białko, a także witamina E)
 • Owoce morza (niezwykle ważny dla męskiego libido cynk)
 • Otręby, orzechy, kasza gryczana (alternatywne źródła cynku dla uczulonych na owoce morza)
 • Produkty zawierające magnez (gorzka czekolada, awokado, orzechy włoskie). Zmniejszają stres – czynnik negatywnie wpływający na potencję
 • Afrodyzjaki (banany, owoc granatu, seler, kardamon, bazylia – wybór jest spory)

Z wyżej wymienionych produktów da się skomponować pełnowartościowe menu. Nie tylko jako rozwiązanie na problemy z potencją. Taka dieta będzie miała pozytywny wpływ na działanie całego organizmu. Przy okazji pozwala pozbyć się paru zbędnych kilogramów. A nadbagaż u mężczyzn ma negatywny wpływ na libido jak również erekcję. Dodatkowo warto zaznaczyć, że sprawnie działający organizm również pozytywnie działa na potencję.

Dieta to jedno, ale przyda się zmiana trybu życia. Z siedząco-leżącego na nieco bardziej aktywny. To nie muszą być od razu wspinaczka bez asekuracji na El Capitan. Wystarczy regularna aktywność w postaci biegania, albo jazdy na rowerze. Oczywiście wizyty na siłowni również mogą się okazać pomocne w ratowaniu potencji. Natomiast jedna dość ważna sprawa. Mierzcie siły na zamiary. Nie ma co podchodzić do wyboru aktywności nazbyt ambitnie. Jeśli do tej pory niewiele się ruszaliście, to rzucenie się na „głęboką wodę”, to przede wszystkim szansa na kontuzję, a nie na uratowanie Waszej potencji.

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *