Wszystko co musisz wiedzieć o tabletkach na odchudzanie

Tabletki na odchudzanie są cenionym na całym świecie sposobem suplementacji dla naszego organizmu, który szybko i skutecznie uderza w źródło problemu i stanowi wsparcie dla redukcji tkanki tłuszczowej. To od zawartych w suplementach składników aktywnych zależy, jak będzie przebiegać walka ze zbędnymi kilogramami. Na rynku suplementów można znaleźć preparaty zmniejszające uczucie głodu, dzięki czemu tracimy na wadze lub takie, których celem jest przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej.

Spis treści

 1. Tabletki na odchudzanie – składniki
 2. Tabletki na odchudzanie – rodzaje
 3. Tabletki odchudzające bez recepty
 4. Tabletki odchudzające – czego unikać
 5. Tabletki odchudzające – gdzie szukać

Tabletki na odchudzanie – składniki

Chętnie wybierane suplementy na odchudzanie bogate są w wiele składników aktywnych, do których zaliczają się między innymi:

 • Chrom- poprzez swoje działanie utrzymuje na optymalnym poziomie gospodarkę węglowodanową jednocześnie zmniejszając ochotę na coś słodkiego. W związku z tym, że działanie chromu ułatwia przenikanie glukozy z krwi do komórek, zmniejszeniu ulega ilość wydzielanej insuliny, co ma znaczny wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej.
 • Błonnik pokarmowy- zapewnia uczucie sytości na długi okres czasu, dzięki czemu jemy mniej i żadzie, a to poprzez zwiększenie jego objętości w żołądku. Wybierając produkty pokarmowe bogate w błonnik nie podjadamy między posiłkami i dostarczamy do organizmu zdecydowanie mniej kalorii niż wcześniej.
 • Fasolamina- składnik, który poprzez swoje działanie wpływa na obniżenie kaloryczności spożywanych pokarmów, a to za sprawą utrudnienia przyswajania przez organizm skrobi.
 • Kofeina- przyspiesza przemianę materii, działa termogenicznie oraz wpływa na zwiększenie ilości spalanych kalorii podczas aktywności fizycznej.
 • Chitosan- zapewnia uczucie sytości dla dłużej. Składnik ten powoduje wiązanie w przewodzie pokarmowym kwasów żółciowych, cholesterolu, a także tłuszczy pokarmowych. Przyczynia się do zmniejszenia wchłanialności tłuszczy przez organizm co z kolei przekłada się na redukcję masy ciała.
 • Sprzężony kwas linolowy, czyli CLA – przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej, zwiększenia masy mięśniowej i usprawnienia metabolizmu, blokowania przenikania tłuszczu do komórek.

Tabletki na odchudzanie - składniki

Tabletki na odchudzanie – rodzaje

 • Supresanty apetytu – systematyczne przyjmowanie tego rodzaju tabletek przekłada się na zahamowanie uczucia głodu, co jest możliwe za sprawą oddziaływania na ośrodek apetytu w mózgu. Ich formuła opiera się na odpowiednim doborze najskuteczniejszych składników, do których można zaliczyć kofeinę, ananasa, ocet jabłkowy, guaranę i gorzką pomarańczę. Supresanty apetytu działają na nasz organizm w ten sposób, że redukują uczucie głodu, a to za sprawą składników, które pęcznieją w żołądku zapewniając nam uczucie sytości.
 • Spalacze tłuszczu (fat burnery) – tabletki te przyczyniają się między innymi do zwiększenia termo genezy, ułatwienia transportu długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie ulegają przemianie w energię, co prowadzi do szybkiej i satysfakcjonującej redukcji tkanki tłuszczowej. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że bez wdrożenia do stylu życia aktywności fizycznej, spalacze tłuszczu nie przyniosą pożądanych efektów. Można zatem powiedzieć, że aktywność fizyczna jest niezbędna do aktywowania składników zawartych w tych tabletkach. Spalacze tłuszczu bogate są w kwas linolowy, kofeinę oraz l-karnitynę.

Warto również nadmienić, że tabletki na odchudzanie wpływają na przyspieszenie przemiany materii, gdyż ich skład opiera się zazwyczaj na naturalnych składnikach, takich jak ekstrakt z grejpfruta czy wyciąg z zielonej herbaty. Z drugiej strony tabletki na odchudzanie mogą również powodować zmniejszenie wchłaniania tłuszczy i węglowodanów. Jak to możliwe? Tabletki te powodują, że składniki pokarmów, które wpływają na gromadzenie się tkanki tłuszczowej są od razu wydalane z organizmu.

Tabletki odchudzające bez recepty

Cieszą się one niebywałą popularnością wśród osób, które pragną skorzystać z rozwiązania pomagającego zredukować masę ciała, a nie wymagają konieczności umawiania się z lekarzem celem otrzymania recepty na zakup tabletek na odchudzanie. Są to w głównej mierze suplementy na odchudzanie, które swoją formułę opierają na składnikach naturalnych, np. ekstraktach egzotycznych roślin, do których zalicza się między innymi zieloną kawę, afrykańskie mango, gorzką pomarańczę. Obecność tych składników gwarantuje wsparcie dla procesu odchudzania, co przejawia się lepszą przemianą materii i kontrolowaniem poziomu cholesterolu w organizmie. Musimy jednak pamiętać, że suplementy na odchudzanie same w sobie nie sprawią, że będziemy szczupli. Niezbędna okazuje się odpowiednio zbilansowana dieta, jak i choćby lekka aktywność fizyczna. Połączenie tych wszystkich aspektów sprawi, że osiągniecie szczupłej sylwetki okaże się zdecydowania łatwiejsze i szybsze do uzyskania.

Tabletki odchudzające bez recepty

Tabletki odchudzające – czego unikać

Decydując się na zastosowania tabletek na odchudzanie musimy pamiętać o tym, by wybierać jedynie te pochodzące ze sprawdzonych źródeł. Wybierajmy suplementy diety pochodzące jedynie ze sprawdzonego i oryginalnego źródła, tak by nie narazić siebie na poważne problemy zdrowotne. Nie kupujmy suplementów z wątpliwych źródeł, gdyż nie mamy wówczas pewności co do ich składu, działania i ewentualnych skutków ubocznych. Podpowiadamy, że bezpieczne i skuteczne tabletki na odchudzanie powinny charakteryzować się naturalnym i bezpiecznym dla zdrowia składem, pozbawionym substancji zakazanych oraz niebezpiecznych.

Wysokiej jakości suplementy diety wspomagające odchudzanie stanowią doskonałe uzupełnienie racjonalnej diety oraz aktywności fizycznej, dzięki czemu szybko i skutecznie jesteśmy w stanie tracić na wadze. Aby jak najlepiej przystąpić do kuracji odchudzającej, musimy dobrze przemyśleć swoje oczekiwania i dopasować preparat do naszych potrzeb. Stosujmy się do zaleceń producenta, zamieszczonych przeciwwskazań, aby wyeliminować ryzyko występowania działań niepożądanych.

Tabletki odchudzające – gdzie szukać

Przystępując do procesu odchudzania ważne jest, by zaopatrzyć się w wysokiej jakości suplementy diety, dzięki którym szybko i satysfakcjonująco osiągniemy założone cele. Warto wspomnieć, że największą ilość suplementów diety znajdziemy oczywiście za pośrednictwem stron internetowych. Pamiętajmy jednak, aby korzystać jedynie ze sprawdzonych źródeł. Unikajmy budzących wątpliwość sklepów i aukcji internetowych, gdyż możemy wówczas paść ofiarami oszustwa. Wybierajmy suplementy diety od samych producentów, gdyż mamy wówczas pewność zakupu produkty oryginalnego, sprawdzonego i powstałego w oparciu o naturalne składniki. Co więcej, producenci dokładają największych starań, aby oferować produkty w możliwie najniższych cenach. Klient ma możliwość skorzystania z korzystnych cenowo pakietów, jak również licznych promocji. Już dzisiaj odwiedź stronę producenta suplementów na odchudzanie i zapoznaj się z bogatą ofertą, wybierz dostosowany do własnych potrzeb i oczekiwań produkt i rozpocznij walkę z nadmiernymi kilogramami. Nie ma co zwlekaj! Zadbaj o swój wygląd już dziś!

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *